Pitbike závody Moravia Cup 2018 Smrk 23.6.2018

Pitbike závody Moravia Cup 2018 Smrk 23.6.2018

Na tyto závody jsme vyrazili v sestavě Dominik Jegla Michal Adámek, Petr Štolfa a Roman Navrátil. Ráno po příjezdu na trať ve Smrku to vypadalo, že jsme dorazili na Sibiř. Zima, větr, slunko nikde. Po tom výstupu,co jsem tady předvedl na jaře tohoto roku jsem z toho závodu byl trochu nervozní treninky se odjely na pohodu. V první jízdě na mě vyšla nevýhodná pozice na startu, stál jsem přímo proti gumám v první zatáčce . Byla jen jedna možnost, být tam první a všechny vytlačit .. No a vono nic  byl jsem tam až 4. Celou dobu jsme jeli 3 za sebou. Předemnou 2 young guns a vodili mě tak až do konce. Cíl první jízdy open Honza Hladík , Dominik Jegla, Dominik Žemžula, Michal Adámek.

Na start druhé jízdy jsem si vybíral místo na roštu podle toho, kde to bylo nejrovnější, abych nestál v koleji. Přesně takový jsem našel….. zvednu hlavu… a do …  zase stojím přímo proti těm gumám  první zatáčka na mašlu – 5. místo. Druhá zatáčka – kluci moc rychlí a nechávají mi místo na vnitřní straně zatáčky. Tak jsem to tam pustil. No a najednou hledím a jedu druhej a co jako teď? Za mnou bitva o 3-4-5 a ve mě mnohem větší bitva. Nebudu to natahovat, místama jsem sice viděl světlo na konci tunelu, a málem šel za hlasem ,ale nakonec jsem se na tom 2. místě domačkal do cíle. Takže cíl druhé jízdy Hladík, Adámek, Jegla, Žemžula.
Moc bych chtěl pochválit výkon našeho Dominika. Z technických důvodů jede jen na 140ccm motoru. Běheme závodů mu bohužel vytekl přední tlumič rovnou na brzdový kotouč a i přes tohle všechno dokázal pojezdit obsahy 190ccm a dojet v celkovém hodnocení na 2. místě

Roman Navrátil si v kategorii veterán dojel s přehledem pro 2. místo.

Za technickou a morální podporu moc děkuji Ladislav Adámek

Teď nás čeká letní pauza a závodit se bude až v půlce srpna